Warsztaty z astrobiologii na Wydziale Biologii UG

13 i 20 lutego uczniowie klas 1a, 1b, 1d i 1e mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach dr Anny Kot pt. Astrobiologia - w poszukiwaniu życia, nie tylko na Ziemi na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Podczas pracy w grupach uczniowie analizowali konsekwencje, jakie niosą ze sobą turystyczne loty w kosmos, kolonizacja innych planet oraz kwestie moralne poświęcenia jednostki na rzecz nowych odkryć. Po warsztatowej refleksji na uczniów czekało odkrywanie Wydziału połączone ze zwiedzaniem z dedykowaną aplikacją Wystawy Wydziału Biologii UG i uzupełnianie przygotowanej na tę okazję karty pracy przez nauczycieli biologii.

Data dodania: 2023-02-20 10:16:51
Data edycji: 2023-02-24 06:50:24