World Cafe - Nasza Wspólna Europa

1 października odbyła się w naszej szkole debata "World Cafe - Nasza Wspólna Europa ", w której uczestniczyli uczniowie z Ratzeburga (Niemcy), Naestved (Dania), sopockich szkół średnich (11 uczestników z naszej placówki) oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu..
Warsztaty poprzedzał wykład pani poseł Magdaleny Adamowicz oraz przemówienie pana Prezydenta Jacka Karnowskiego.
Uczestnicy debatowali w następujących obszarach:

European Union – what should be done to encourage the young to vote and be interested in EU programs?

Cultural and national diversity – to what extent is it similar or different?

Education – does a system of education prepare the young to live in society?

Protection of the environment – what steps do you suggest should be taken to leave the environment intact for future generations?

Human rights in EU – are they equally respected in each country?

Po podsumowaniu, wpólnie zjedliśmy lunch a wieczorem braliśmy udział w treningu rugby na sopockim Ogniwie.
W sobotę uczestnicy konferencji zwiedzali Gdańsk i Centrum Solidarności oraz grali w kręgle.
Całe wydarzenie odbyło sie w ramach projektu finansowanego przez UE oraz Urząd Miasta.
Bardzo się cieszymy, że młodzież z miast partnerskich podobnie postrzega przyszłość Europy i podkreśla jak ważna jest solidarność pomiędzy narodami. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i kontynuację nawiązanych znajomości.

Data dodania: 2021-10-04 21:29:38
Data edycji: 2021-10-04 22:10:21