WYCIECZKA DO WŁOCH

W dniach 29.09- 09.10.22 klasy IVb, IVc, IIIc pojechały na wycieczkę do słonecznej Italii. W drodze do Rzymu nocowaliśmy w Czechach oraz zwiedziliśmy Wiedeń. Włochy powitały nas słoneczną, upalną pogodą. Pierwsze dwa dni zwiedzaliśmy Rzym ( Watykan, Muzeum Watykańskie i Bazylikę Św. Pawła, oraz drugiego dnia, Forum Romanum, Koloseum, Palatyn, Capitol, Fontanę Di Trevi, Schody Hiszpańskie, Plac Wenecki).Wieczorem pływaliśmy w Morzu Tyreńskim w pobliżu campingu, na którym spędziliśmy dwie noce. W drodze nad Adriatyk zatrzymaliśmy się w Asyżu. W kolejnych dniach odwiedziliśmy San Marino, Ravennę oraz Bolonię. Naszą bazą wypadową były apartamenty w Lido Adriano, nad samym morzem, gdzie spacerowaliśmy o wschodzie i zachodzie słońca, brodząc w ciepłym morzu.Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Padwy oraz wizyta w zaprzyjaźnionej szkole w Bassano del Grappa. Młodzież włoska zorganizowała nam grę miejską jako formę zwiedzania miasta.Mamy nadzieję na wznowienie wymiany po naszej wizycie, w przyszłym roku.Wycieczka odbyła się z Panem Bogusiem z Biura Turystycznego Paweł, który pomógł w jej organizacji i był naszym przewoźnikiem. Spędziliśmy 10 fantastycznych dni, które na pewno będą dobrym wspomnieniem z lat szkolnych.

Data dodania: 2022-10-17 16:40:41
Data edycji: 2022-10-26 20:36:20