Tytuł "Złotej Szkoły 2023" w rankingu PERSPEKTYW, 99 miejsce w kraju w rankingu LICEÓW, 75 w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH, 105 w rankingu MATURALNYM

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wyjazd do USA

Wyjazd do USA
Wystartować w konkursie i polecieć do USA? Tylko w II LO :) Na początku stycznia w murach naszej szkoły, za sprawą Wydziału Oświaty UM Sopot, odbył się konkurs "Martin Luther King i jego dziedzictwo...". Sprawna organizacja imprezy to zasługa p. Agnieszki Wielgosz :) W zmaganiach wzięły udział drużyny sopockich szkół średnich I, II i III LO oraz ZSH. Uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym życia i działalności Kinga oraz polskiego ruchu Solidarności. Ich zadaniem było przygotowanie wystąpienia w języku angielskim oraz prezentacji w języku polskim na ten temat. Z wyrównanej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna II LO w składzie: Basia Łomnicka, Angelika Sadłowska i Michał Dereszkiewicz, czyli tegoroczni maturzyści z klasy IIIa (opieka: p. Wielgosz) :)

Ostatecznie komisja konkursowa wyróżniła również ucznia I LO Jakuba Dąbrowskiego i w ten sposób powstała drużyna sopockich licealistów, która na początku kwietnia weźmie udział w obchodach 50 rocznicy śmierci Martina Luthera Kinga organizowanych przez National Civil Rights Muzeum w Memphis. Tak, tak nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wizyta studyjna w Memphis przygotowana we współpracy z Polish - American Society of Memphis. Opiekunem drużyny na czas wyjazdu została p. Urszula Zblewska.

A informujemy Was o tym wszystkim dopiero teraz, gdyż warunkiem niezbędnym do realizacji nagrody było uzyskanie wiz, co też w końcu się udało. Będąc w Warszawie, nie mogliśmy odmówić sobie wizyty w Muzeum Narodowym, gdzie otwarto Galerię Wzornictwa Polskiego :)
 
Data dodania: 2018-02-24 09:34:21
Data edycji: 2018-02-24 09:37:45
Ilość wyświetleń: 1670

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook