Wykład

16 kwietnia gościliśmy w szkole panią dr Margot Stańczyk-Minkiewicz z Instytutu Politologii UG, która wygłosiła wykład w ramach współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych. Prelegentka jest wybitnym specjalistą od krajów Afrykańskich i zapoznała Uczniów naszego liceum z problemem: „Migracje z Afryki do Europy: przyczyny, konsekwencje i możliwości zminimalizowania zjawiska”.

Słuchacze otrzymali zwięzłe informacje na temat położenia geograficzno-politycznego krajów  afrykańskich, zasobów naturalnych, klimatu i realnych perspektyw rozwoju oraz poprawy sytuacji milionów ludzi zamieszkujących afrykański kontynent, którzy starają się wyemigrować do Europy, aby ocalić życie swoje i swoich rodzin. Pani Doktor pokazała Afrykę od strony, jakiej nie znamy z mediów i Jej poruszająca wypowiedź na temat losu ludzi tam zamieszkujących, a w szczególności dzieci, nie może przejść bez echa, dlatego Samorząd Uczniowski postanowił ogłosić zbiórkę wśród naszej społeczności na rzecz zakupu szczepionek dla dzieci w jednym z rejonów w Afryce. Każdy z nas może pomóc, każda symboliczna złotówka może ocalić czyjeś życie.  Uważamy, że my - Europejczycy nie możemy pozostać obojętni na los umierających dzieci.

Nasze Liceum od kilku lat pomaga poprzez Adopcję Serca i cieszymy się, że chociaż w tak minimalny sposób możemy przyczynić się do poprawy losu Afrykańczyków.  W najbliższym czasie będziemy wędrować z puszką „dobrej woli” i namawiać Was, abyście sfinansowali szczepionki w ramach pomocy tym, którzy nie mają tak wspaniałych możliwości i warunków do życia jak my.

Data dodania: 2018-04-17 08:36:30
Data edycji: 2018-04-17 08:37:11