Tytuł "Złotej Szkoły 2023" w rankingu PERSPEKTYW, 99 miejsce w kraju w rankingu LICEÓW, 75 w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH, 105 w rankingu MATURALNYM

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wykład

Wykład

16 kwietnia gościliśmy w szkole panią dr Margot Stańczyk-Minkiewicz z Instytutu Politologii UG, która wygłosiła wykład w ramach współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych. Prelegentka jest wybitnym specjalistą od krajów Afrykańskich i zapoznała Uczniów naszego liceum z problemem: „Migracje z Afryki do Europy: przyczyny, konsekwencje i możliwości zminimalizowania zjawiska”.

Słuchacze otrzymali zwięzłe informacje na temat położenia geograficzno-politycznego krajów  afrykańskich, zasobów naturalnych, klimatu i realnych perspektyw rozwoju oraz poprawy sytuacji milionów ludzi zamieszkujących afrykański kontynent, którzy starają się wyemigrować do Europy, aby ocalić życie swoje i swoich rodzin. Pani Doktor pokazała Afrykę od strony, jakiej nie znamy z mediów i Jej poruszająca wypowiedź na temat losu ludzi tam zamieszkujących, a w szczególności dzieci, nie może przejść bez echa, dlatego Samorząd Uczniowski postanowił ogłosić zbiórkę wśród naszej społeczności na rzecz zakupu szczepionek dla dzieci w jednym z rejonów w Afryce. Każdy z nas może pomóc, każda symboliczna złotówka może ocalić czyjeś życie.  Uważamy, że my - Europejczycy nie możemy pozostać obojętni na los umierających dzieci.

Nasze Liceum od kilku lat pomaga poprzez Adopcję Serca i cieszymy się, że chociaż w tak minimalny sposób możemy przyczynić się do poprawy losu Afrykańczyków.  W najbliższym czasie będziemy wędrować z puszką „dobrej woli” i namawiać Was, abyście sfinansowali szczepionki w ramach pomocy tym, którzy nie mają tak wspaniałych możliwości i warunków do życia jak my.

Data dodania: 2018-04-17 08:36:30
Data edycji: 2018-04-17 08:37:11
Ilość wyświetleń: 1323

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook