143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;

Wykład

16 kwietnia gościliśmy w szkole panią dr Margot Stańczyk-Minkiewicz z Instytutu Politologii UG, która wygłosiła wykład w ramach współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych. Prelegentka jest wybitnym specjalistą od krajów Afrykańskich i zapoznała Uczniów naszego liceum z problemem: „Migracje z Afryki do Europy: przyczyny, konsekwencje i możliwości zminimalizowania zjawiska”.

Słuchacze otrzymali zwięzłe informacje na temat położenia geograficzno-politycznego krajów  afrykańskich, zasobów naturalnych, klimatu i realnych perspektyw rozwoju oraz poprawy sytuacji milionów ludzi zamieszkujących afrykański kontynent, którzy starają się wyemigrować do Europy, aby ocalić życie swoje i swoich rodzin. Pani Doktor pokazała Afrykę od strony, jakiej nie znamy z mediów i Jej poruszająca wypowiedź na temat losu ludzi tam zamieszkujących, a w szczególności dzieci, nie może przejść bez echa, dlatego Samorząd Uczniowski postanowił ogłosić zbiórkę wśród naszej społeczności na rzecz zakupu szczepionek dla dzieci w jednym z rejonów w Afryce. Każdy z nas może pomóc, każda symboliczna złotówka może ocalić czyjeś życie.  Uważamy, że my - Europejczycy nie możemy pozostać obojętni na los umierających dzieci.

Nasze Liceum od kilku lat pomaga poprzez Adopcję Serca i cieszymy się, że chociaż w tak minimalny sposób możemy przyczynić się do poprawy losu Afrykańczyków.  W najbliższym czasie będziemy wędrować z puszką „dobrej woli” i namawiać Was, abyście sfinansowali szczepionki w ramach pomocy tym, którzy nie mają tak wspaniałych możliwości i warunków do życia jak my.

Data dodania: 2018-04-17 08:36:30
Data edycji: 2018-04-17 08:37:11