TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wykłady pracowników naukowych Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG

Wykłady pracowników naukowych Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG

Współpraca z pracownikami naukowymi Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG

 

Klasy dwujęzyczne uczestniczą w cyklicznych wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG. Współpraca trwa od czterech lat, a w jej ramach wykładowcy goszczą w naszej szkole lub klasy dwujęzyczne udają się do sal wykładowych w gmachu UG, gdzie słuchają wykładów w języku angielskim   Współpraca ta ma doskonałe znaczenie w uzupełnianiu podstawy programowej klas dwujęzycznych, szczególnie w ramach historii w języku angielskim. W bieżącym roku szkolnym gościliśmy u nasdr. Dorotę Majewicz, która wygłosiła bardzo ciekawy wykład poparty prezentacją na temat możliwości zatrudnienia dla absolwentów klas językowych, szczególnie w charakterze mediatora sądowego. Wykład ten, obok niewątpliwych wartości językowych, stanowił również ciekawe uzupełnienie zajęć z doradztwa zawodowego. P. dr Majewicz jest prekursorem współpracy i dobrym duchem naukowym, który zawsze wspiera nasze działania nie tylko związane z koordynacją wykładów, ale też organizacją i przeprowadzeniem konkursu„Spotlight on the USA" 

 

W tym semestrze wysłuchaliśmy również wykładu p. Piotra Derengowskiego z zakresu historii USA: „Mistreatment of POWs from the U.S Colored Troops during the Civil War- war atrocities or manifestations of racism?” Pan Piotr Derengowski przedstawił zarys trudnej historii Afroamerykanów oraz skomplikowanej demokracji w USA.

 

Wykłady w języku angielskim są istotnym elementem kształcenia dwujęzycznego, gdyż nie tylko poszerzają wiedzę z różnych dziedzin, ale również pozwalają słuchaczom na sprawdzenie i pogłębienie swoich umiejętności językowych

Data dodania: 2018-01-29 08:57:37
Data edycji: 2018-02-13 07:34:01
Ilość wyświetleń: 1103

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Wydziałem Historii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

6. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook