Wymiana

Wymiana ze szkołą Blankenese w Hamburgu, Niemcy.

W ubiegłym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Blankenese w Hamburgu, w wyniku której odbyła się pierwsza wymiana między szkołami. Nasi uczniowie odwiedzili Hamburg we wrześniu, a grupa niemiecka przebywała u nas w dniach 14-20 czerwca. Wymiana została w większości sfinansowana przez organizację "Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży PNWM", dzięki której istnieje wiele możliwości realizacji różnych projektów.

Program wizyty obejmował między innymi wspólnego grilla powitalnego w zaprzyjaźnionym ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt Ostoja, zwiedzanie Gdańska, wspólną wyprawę do Łeby i Sztutowa oraz zajęcia integracyjne w naszej szkole. Sprzyjała nam piękna, letnia pogoda, dzięki której grupa z wymiany spędziła mnóstwo czasu na plaży. Nawiązały się nowe przyjaźnie, przełamały stereotypy, rozwinęły umiejętności językowe  - czyli podsumowując same plusy! Wymiana będzie kontynuowana w przyszłym roku i już we wrześniu grupa drugoklasistów rusza do Hamburga.
Data dodania: 2019-06-30 12:36:54
Data edycji: 2019-07-08 12:37:34