TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wymiana

Wymiana ze szkołą Blankenese w Hamburgu, Niemcy.
 
W ubiegłym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Blankenese w Hamburgu, w wyniku której odbyła się pierwsza wymiana między szkołami. Nasi uczniowie odwiedzili Hamburg we wrześniu, a grupa niemiecka przebywała u nas w dniach 14-20 czerwca. Wymiana została w większości sfinansowana przez organizację "Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży PNWM", dzięki której istnieje wiele możliwości realizacji różnych projektów.
 
Program wizyty obejmował między innymi wspólnego grilla powitalnego w zaprzyjaźnionym ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt Ostoja, zwiedzanie Gdańska, wspólną wyprawę do Łeby i Sztutowa oraz zajęcia integracyjne w naszej szkole. Sprzyjała nam piękna, letnia pogoda, dzięki której grupa z wymiany spędziła mnóstwo czasu na plaży. Nawiązały się nowe przyjaźnie, przełamały stereotypy, rozwinęły umiejętności językowe  - czyli podsumowując same plusy! Wymiana będzie kontynuowana w przyszłym roku i już we wrześniu grupa drugoklasistów rusza do Hamburga.
Data dodania: 2019-06-30 12:36:54
Data edycji: 2019-07-08 12:37:34
Ilość wyświetleń: 633

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Wydziałem Historii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

6. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook