TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wymiana z Niemcami - Hamburg 2019

Wymiana z Niemcami - Hamburg 2019

 

W dniach 23- 27 września grupa drugoklasistów wyjechała do Hamburga na drugą wymianę ze szkołą w Blankeneese, Hamburg. Program  wizyty był bardzo interesujący:

Pierwszego dnia po przyjeżdzie zwiedziliśmy szkołę i dzielnicę, w której się ona znajduje.Drugiego dnia zwiedzaliśmy Hamburg płynąc statkiem po rzece Elba oraz zwiedziliśmy stary tunel łączący dwa brzegi rzeki. Byliśmy również w nowoczesnym gmachu opery i podziwialiśmy panoramę miasta z wieży widokowej. W środę pojechaliśmy do Luneburga, gdzie obie grupy uczestniczyły w warsztatach związanych z holokaustem i masową sterylizacją ludności niemieckiej. Mieliśmy również okazje zobaczyć to malownicze miasteczko podczas krótkiego spaceru. W czwartek zwiedzaliśmy najstarszą dzielnicę Hamburga St Pauli oraz muzeum, w którym doświadczyliśmy jak to jest być niewidomym.  W piątek zwiedzaliśmy kościół w centrum miasta i wysłuchaliśmy historii związanej ze zniszczeniem miasta podczas bombardowań wojennych; uczestniczyliśmy również w warsztatach w szkole, aby lepiej poznać historię i kulturę obu krajów.

Program został sfinansowany przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Data dodania: 2019-10-01 08:30:53
Data edycji: 2019-10-01 08:34:30
Ilość wyświetleń: 535

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Wydziałem Historii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

6. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook