143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wymiana z Niemcami w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Wymiana z Niemcami w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

W dniach 03.02 - 07.02.2023 gościliśmy w Sopocie i w szkole grupę uczniów z Kassel w Niemczech. Wymiana odbywała się w ramach spotkania młodzieży finansowanego głównie ze środków organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM.

Podczas wymiany pracowaliśmy nad projektem o jedności i różności w obszarze edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem tematu drugiej wojny światowej ujętego w programach nauczania historii, w szkołach w obu krajach. Młodzież wymieniła się swoimi doświadczeniami z nauki o wojnie oraz refleksjami po zwiedzeniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Razem zwiedziliśmy również Gdynię, Sopot i Gdańsk, w którym młodzież uczestniczyła w grze miejskiej. Nie zabrakło także wspólnych posiłków, gier językowych oraz tradycyjnych planszówek. Ponadto, na zaproszenie pani Wiceprezydentki Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, odwiedziliśmy Urząd Miasta, gdzie goście zapoznali się z działalnością Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu.

Wymiana była dla obu stron inspirującym doświadczeniem, które pokazało, że młodzi ludzie mają dużą wiedzę o współczesnym świecie i potrzebę wprowadzenia zmian dla wspólnej, lepszej przyszłości.

Data dodania: 2023-02-13 22:22:39
Data edycji: 2023-02-13 22:27:00
Ilość wyświetleń: 182

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej