Wymiana z Niemcami w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

W dniach 03.02 - 07.02.2023 gościliśmy w Sopocie i w szkole grupę uczniów z Kassel w Niemczech. Wymiana odbywała się w ramach spotkania młodzieży finansowanego głównie ze środków organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM.

Podczas wymiany pracowaliśmy nad projektem o jedności i różności w obszarze edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem tematu drugiej wojny światowej ujętego w programach nauczania historii, w szkołach w obu krajach. Młodzież wymieniła się swoimi doświadczeniami z nauki o wojnie oraz refleksjami po zwiedzeniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Razem zwiedziliśmy również Gdynię, Sopot i Gdańsk, w którym młodzież uczestniczyła w grze miejskiej. Nie zabrakło także wspólnych posiłków, gier językowych oraz tradycyjnych planszówek. Ponadto, na zaproszenie pani Wiceprezydentki Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, odwiedziliśmy Urząd Miasta, gdzie goście zapoznali się z działalnością Młodzieżowej Rady Miasta Sopotu.

Wymiana była dla obu stron inspirującym doświadczeniem, które pokazało, że młodzi ludzie mają dużą wiedzę o współczesnym świecie i potrzebę wprowadzenia zmian dla wspólnej, lepszej przyszłości.

Data dodania: 2023-02-13 22:22:39
Data edycji: 2023-02-13 22:27:00