zajęcia laboratoryjne

21 czerwca grupa uczniów naszej szkoły, klasy 2d o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych, przeprowadzonych na Wydziale Chemii przez p. dr hab Alicję Boryło, profesora Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr Waldemara Nowickiego.

Młodzież miała okazję poznać techniki analityczne miareczkowania alkacymetrycznego oraz redoksometrycznego. Uczniowie samodzielnie wykonali doświadczenia pozwalające na analizę ilościowąkationów miedzi oraz żelaza w otrzymanych roztworach. Pod czujnym okiem prowadzących uczniowie doskonalili swoje umiejętności planowania, przeprowadzenia eksperymentów chemicznych oraz wyciągania wniosków.Warto wspomnieć, że tematy te często pojawiają się jako zagadnienie maturalne.

Data dodania: 2018-06-27 09:43:13
Data edycji: 2018-06-27 09:49:38