143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zostań dawcą szpiku

Zostań dawcą szpiku

Nie ma dobrego sposobu, żeby pisać o chorobie. Nie wiadomo, jak dobierać słowa, żeby nie wywoływać tylko współczucia, a bardziej budzić nadzieję. Lidia Dysarz, wieloletnia, wspaniała nauczycielka II LO, jest chora. Bardzo ciężko. Piękny człowiek, który zawsze pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy.

Rak, który czasem należy do spraw ostatecznych, wcale nie musi być jednak końcem świata. Gdy pojawia się szansa, trzeba ją wykorzystać i mieć nadzieję, że się uda. A szansa się pojawiła. Jest nią przeszczep szpiku. Dla nas najważniejsza jest w tej chwili Lidia Dysarz, ale najbardziej niesamowite jest to, że każdy, kto pomoże dziś Jej, de facto może pomóc każdej, choć nie wiadomo której osobie - być może będzie to członek rodziny, może przyjaciel, a może zupełnie obcy człowiek, któremu uratujemy życie. Być może, namawiając innych, ratujesz życie sobie samemu z przyszłości. Rejestrując się jako kandydat na dawcę, a potem trafiając do banku dawców, stajesz się superbohaterem dla każdego, z kim Twój szpik będzie zgodny.

Serio. Pięć minut pobierania próbek śliny może raptem stać się dla kogoś darowanym czasem, który można liczyć w latach. Taka wymiana jest bezcenna. Spotkaj się zatem z nami 16-17 czerwca na wielkiej akcji zbierania próbek. Jeśli jesteś spoza Trójmiasta, wejdź po prostu na stronę https://www.dkms.pl/pl i zostań dawcą. Potrzebujemy również wolontariuszy. Zgłaszać się można tutaj, na snapie lub insta p. Przemka Staronia, a w II LO bezpośrednio do p. Ani Helmin lub p. Ani Słapik. Każda pomoc jest totalnie tak samo ważna i za każdą tak samo bardzo, bardzo dziękujemy. Nadzieja umiera ostatnia, a być może nie umiera w ogóle, bo nawet jeśli w czyimś życiu zapada noc choroby, aktualne są słowa Dumbledore'a: "Jeśli wszystko dobrze pójdzie, dziś w nocy będziecie mogli uratować więcej niż jedno niewinne życie".

Miejsca, w których będzie można oddać próbkę, podamy tutaj w terminie późniejszym. Będzie ich dużo i ciągle dochodzą nowe. Całość przedsięwzięcia odbywa się pod patronatem Fundacji DKMS.

Autorem filmu jest Maks Dziemiańczuk, a wystąpili w nim Absolwenci, których na przestrzeni lat Lidia Dysarz była nauczycielką i wychowawczynią.

Film można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/IILOSopot/videos/vb.433784040126149/1046565198848027

Data dodania: 2018-05-22 19:14:56
Data edycji: 2018-05-22 19:18:24
Ilość wyświetleń: 1376

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej