Już IX edycja - czyli AIESEC 2013!

Na warsztatach AIESEC w klasie IIb było ciekawie :) Atmosfera na początku była lekko napięta, ponieważ trochę trudno było złapać kontakt. Ale szybko się to zmieniło :)

Warsztaty AIESEC ukazują wielokulturowość świata, różnice i podobieństwa między ludźmi!

Vladisław ze Słowacji pokazał nam, że mimo sąsiedztwa naszych państw, różnią się one bardzo. Dzięki Mohamedowi i Musirze dowiedzieliśmy się co nieco o Omanie i Egipcie. Bruno pochodzący z Brazyliiopowiedział nam o karnawale i tradycjach swojego kraju!

Spotkania te były wspaniałym doświadczeniem oraz niezwykłą okazją do nawiązania z gośćmi bliskiego kontaktu. Bardzo się zintegrowaliśmy! Mieliśmy też okazję poruszyć interesujące nas tematy :)

Pierwszego dnia warsztatów, zanim zjawili się goście, baliśmy się - czyli klasa Ic - u góry na zdjęciu! - że nie damy rady zrozumieć studentów, a tym bardziej absolwentów studiów wyższych!. Jednak gdy tylko weszli do klasy, przedstawili się i zaczęli swoje prezentacje, okazało się, że to świetni, bardzo otwarci ludzie!

Poczuliśmy się już po chwili bardzo swobodnie i zaczęliśmy nawet zadawać pytania. Studentka z Chin – Miki – opowiadała nam wiele ciekawych rzeczy o swoim kraju i panujących w nim zwyczajach. Student zBrazylii w zabawny sposób przedstawił swój kraj. Uświadomił nam, że w Jego kraju "nie dzieją się rzeczy magiczne", tylko wszyscy mają podobne problemy jak u nas - czasem większe, czasem mniejsze :) Później nadszedł czas pracy w grupach. Każdy z nas mógł poćwiczyć swój angielski i jeszcze bliżej zapoznać się z obcą kultura - rozmawialiśmy o wielokulturowości i tolerancji!

Kolejnego dnia warsztatów, który przypadł w Tłusty Czwartek uraczyliśmy naszych gości pączkami! Studenci byli z tych samych krajów, co poprzednio. Obejrzeliśmy prezentacje o ich rodzinnych miejscowościach. Uczyli nas również chińskiego pisma :) W zamian za to zaproponowaliśmy im naukę języka polskiego!

Myślę, że warsztaty były bardzo fajne, ponieważ prowadzili je otwarci, sympatyczni studenci i absolwenci studiów wyższych, którzy mówili przystępnym językiem, dzięki czemu mogliśmy poczuć się swobodnie i chętniej się odzywaliśmy :)

Na początku lutego 2013 roku braliśmy udział w warsztatach AIESEC. Pierwszy dzień był bogatszy w ciekawe doświadczenia. Miki, studentka z Chin, była zachwycona naszą wiedzą na temat Jej wielkiego kraju. Kolega z Brazylii zachwycał się pięknem polskich dziewczyn.

Drugiego dnia pojawili się: sympatyczny hipster z Brazylii, o bardzo ciekawym podejściu do życia orazTajwańczyk, który przedstawił interesującą prezentację o swoim kraju. Okazał się również komputerowym maniakiem, co pozwoliło na fajne rozmowy w języku angielskim! A dodatkowo uczyliśmy się jeść pałeczkami, co okazało się niezykle przydatne!

Klasa 2d - to my, tam wyżej! - również uczestniczyła w całodniowych warsztatach językowych AIESEC, mających na celu zapoznanie uczniów z kulturą i tradycją różnych krajów. W tym roku gościliśmy przedstawicieli z Chin, Tajwanu oraz Brazylii, którzy przybliżyli nam uroki i specyfikę swoich kultur!

Mogliśmy podziwiać niesamowite rodzaje tańca, niesłyszane dotychczas utwory muzyczne oraz budowle, o których wiedzę mieliśmy jedynie śladową, wszystko dzięki zaangażowaniu naszych gości!

Mimo, że początki, jak to początki były trudne, po chwili znaleźliśmy wspólny język z nowo przybyłymi i już bez jakichkolwiek barier wspólnie próbowaliśmy śpiewać piosenki w nieznanych nam językach oraz uczyliśmy się kilku pierwszych liczb w języku chińskim!

Na zakończenie, ponieważ były to ostatnie warsztaty naszych gości w Polsce, na specjalną prośbę wykonaliśmy piosenkę „Agnieszka” Łez :) Widząc wykwitające uśmiechy na twarzach prowadzących wiedzieliśmy, że naprawdę im się spodobało, chociaż jesteśmy pewni, że tekstu nie rozumieli ani trochę ;)

Mamy nadzieję, że warsztaty z AIESECU odbędą się również w przyszłym roku i znowu będziemy mogli w nich uczestniczyć.

Data dodania: 2018-01-12 10:39:18
Data edycji: 2018-01-12 10:41:32