Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Witamy w Szkocji

Witamy w Szkocji

We wtorkowy poranek na lekcję języka angielskiego w klasie II a prosto ze Szkocji przybył niezwykły gość. Będąc z krótką wizytą w Trójmieście, Pan Paul Kinnear postanowił opowiedzieć nam nie tylko o samej Szkocji, ale również o swoim mieście, Dundee, z którym jest mocno związany od urodzenia.

 

W pierwszej części naszego spotkania dowiedzieliśmy się nie tylko podstawowych faktów dotyczących Szkocji, jej powierzchni, zaludnienia czy największych miast, takich jak Glasgow, Edynburg, Aberdeen czy Dundee, ale również o wyspie Isle of Skye, magicznych zamkach i pałacach, tradycyjnych szkockich strojach, potrawach, takich jak haggis, neeps i tatties oraz o Hogmanay, – czyli o szkockim wieczorze sylwestrowym. Opowieściom naszego gościa towarzyszyły oczywiście fantastyczne zdjęcia.

 

A w drugiej części spotkania zapytaliśmy o sprawy poważniejsze, np. czy Szkoci chcą i czy są gotowi uniezależnić się od Wielkiej Brytanii i jak funkcjonuje szkocki parlament oraz o te mniej poważne, np. jak smakuje tradycyjna potrawa haggis i jak się ją przyrządza, jakie są najpopularniejsze sporty w Szkocji, czy nadal kolor i wzór tartanu symbolizuje przynależność do konkretnego klanu oraz co tak naprawdę Szkoci noszą pod kiltami.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszemu szkockiemu gościowi za spotkanie, a klasie II a za zaangażowanie i aktywny udział w spotkaniu.

 

Ewelina Ziembińska

Data dodania: 2018-01-12 10:35:11
Data edycji: 2018-01-12 10:36:38
Ilość wyświetleń: 439

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Wydziałem Historii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook